Genel

CHP lideri Özel: “Bu ülkedeki herkes Anayasa’ya harfiyen uymak zorunda”

0

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme öncesinde, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin görüşlerini yineledi. Özel, Türkiye Cumhuriyeti bir anayasa devleti olduğunu hatırlatıp Cumhurbaşkanı’ndan en sade vatandaşa kadar herkesin Anayasa’ya uymak zorunda olduğunu belirtti. İstanbul Valiliği’nin 1 Mayıs kutlamalarında Taksim’i yasaklamasına tepki gösteren CHP lideri, yargının meydanın açık tutulmasına ilişkin kararı olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yeni üye çağrısı yaptı. Yeni üye kampanyası başlattıklarını bildiren CHP Lideri Özel, “Hep birlikte baba ocağının kapılarını ardına kadar açıyoruz. Gençlik kolları başkanım gençleri CHP’ye gelmeye üye olmaya davet edin. CHP’ye üye olmayan ancak ilgi duyan gençlere buradan sesleniyorum, gelin bu partiye kayıt yaptırın siyaset yapın sizlere çok ihtiyacımız var” dedi. Grup toplantısında TBMM’nin 104. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Özel, “Birileri aksini söyleyip tarihi bir gaf yapmış olsa da bu Meclis, dünya da tek sandıkla demokrasiyle kurulmuş Meclis’tir. Bu Meclis, savaşı yürütmüş Meclis’tir. Bu Meclis, Cumhuriyet’i ilan etmiş Meclis’tir” dedi. CHP Liderinin anayasa değişikliğine ilişkin mesajı da netti Özel, “Zengin ve adil bir Türkiye’yi inşa etmenin yolu ve önümüzdeki görev 3 alanda adaleti sağlamaktan ibadettir. İlki, hukukun üstünlüğüyle yönetilen bir ülke ve mahkemelerdeki adalet. İkincisi, sosyal adalet. Üçüncüsü ise ekonomik adalet. Biz bu ülkeye adalet getirene kadar ve kimsenin hakkını kimseye bırakmadan önceden açlığı sonra da yoksulluğu bitirene kadar sonuna kadar çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti bir anayasa devletidir. Elbette eleştirdiğimiz değiştirilmesini istediğimiz maddeler olabilir ama bu ülkede devlet olacaksa en üstteki Cumhurbaşkanı’ndan en sade vatandaşına kadar herkes Anayasa’ya bağlı olacak. Bir ülkede işine gelen kısımlarını uygulayıp, işine gelmeyen kısımlarını ilan edersen bu hak bir kişide değil herkeste olur” dedi.

Yerel seçimlerde istediği sonucu elde edemeyen İYİ Parti’de ayrılıklar devam ederken partisinden istifa eden Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, grup toplantısı öncesi CHP’ye katıldı.

HABER:BERNA ŞAHİN\İSTANBUL

admin

ABD’nin İnsan Hakları Raporu’na Dışişleri’nden tepki

Önceki Haber

“Beylikdüzü Çocuk Dostu Bir Kent Olacak”

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Genel