ÇinDünya

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping; yeni kaliteli üretici güçler geliştirilmeli

0

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin’in ulusal yasama organı olan 14. Ulusal Halk Kongresi’nin ikinci oturumunda yaptığı konuşmada, bölgesel şartlara göre yeni kaliteli üretici güçlerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Şi Cinping, en önemli önceliğin yüksek kaliteli kalkınmaya odaklanmak olduğunu belirterek inovasyonun hızlandırılması, gelişmekte olan endüstrilerin desteklenmesi, geleceğe yönelik endüstrilerin geliştirilmesi için ileri görüşlü planların benimsenmesi ayrıca modernize edilmiş endüstriyel sistemin iyileştirilmesi için çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Yeni nitelikli üretici güçler geliştirmenin geleneksel sanayileri ihmal etmek ya da terk etmek anlamına gelmediğini belirten Başkan Şi Cinping, projelerde acele edilmesini ve sanayi balonlarının oluşmasını önlemek gerektiğini vurgulayarak, sadece tek bir kalkınma modelini benimsemekten kaçınmak gerektiğini ifade etti.

Ayrıca Şi Cinping, yerel yönetimlerin; yeni endüstrilerin, modellerin ve büyümeyi sağlayan faktörlerin seçici bir şekilde geliştirilmesini desteklemesini, kendi kaynak donanımlarını, endüstriyel temellerini ve bilimsel araştırma koşullarını dikkate almasını ve geleneksel sektörleri üst düzey, akıllı ve yeşil endüstrilere dönüştürmek ve yükseltmek için yeni teknolojilerin kullanılması gerektiğini belirtti.

HABER:BERNA ŞAHİN\İSTANBUL

admin

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yeni belediyecilik reformu için Çin’de

Önceki Haber

Akıllı otopark için imzalar atıldı

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Çin