GündemKültürTürkiye

Milli eskrimci Enver Yıldırım, Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye tarihindeki ilk madalyayı kazandırdı

0

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Filibe kentinde devam eden organizasyonda milli sporcu Enver Yıldırım, üçüncü olarak bronz madalya elde etti.

Ay yıldızlı eskrimci Enver Yıldırım, bu başarısıyla Türkiye’ye büyüklerde tarihteki ilk bireysel Avrupa Şampiyonası madalyasını kazandırdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Eskrim Şampiyonası’nda erkekler kılıç kategorisinde bronz madalya kazanarak, ülkemize büyüklerde tarihteki ilk bireysel Avrupa Şampiyonası madalyasını getiren milli sporcumuz Enver Yıldırım’ı gönülden kutluyorum. Bu tarihi başarının elde edilmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, milli sporcumuza Paris 2024 sürecinde başarılar diliyorum.”

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, Enver Yıldırım’ı tebrik etti

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’ye tarihindeki ilk madalyayı kazandıran Enver Yıldırım’ı tebrik etti.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Atalı, tarihi derecenin Türkiye Eskrim Federasyonunun kuruluşunun 100. yılına denk gelmesiyle daha da anlam kazandığını kaydederek, “Sporcumuzu, Cumhuriyetimiz ve federasyonumuzun 100. yılında eskrim ailemize kazandırdığı bu madalya için gönülden tebrik ediyor. Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bugün erkekler kılıç ve kadınlar epede piste çıkan diğer milli eskrimciler Furkan Yaman 37’inci, Tolga Aslan 39’uncu, Muhammed Furkan Kalender 42’inci, Beyza Halvacıay 64’üncü, Gökçe Günaç 69’uncu, Kayra Naz Özcan 72’inci ve Nilahsen Erten 75’inci sırada yer aldı.

Organizasyonda erkekler flörede Can Alkış, Baha Baykal Çetinel, Alp Eyüpoğlu ve Kayhan Sırmacı, kadınlar kılıç kategorisinde ise Damla Demirkol, Nisanur Erbil, Iryna Shchukla ve Deniz Selin Ünlüdağ piste çıkacak.

“The Flash” aksiyon ve macera tutkunlarının ilgisini çekmeye aday

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ömrünü ailesine adayan tüm babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyorum

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Gündem