GündemPolitikaTürkiye

Sinan Oğan: HDP’nin ‘Biz Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz’ dediği yerde Türk milliyetçileri olmayacaktır

0

TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtlayan Sinan Oğan, “HDP ile yan yana gelmem eşyanın tabiatına aykırı. Bizi eleştiriyorlar. Ne yapsaydım, bir Türk milliyetçisi olarak HDP ile yan yana gelip kendimi mi inkar etseydim?” ifadesini kullandı.

Sinan Oğan, “Bugün geldiğimiz noktada HDP, Türk siyasetini kilitleme yetisini yitirmiştir. HDP’nin ‘Biz Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz’ dediği yerde Türk milliyetçileri olmayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Oğan, “(Zengezur) Bu koridora halel getirecek her tür girişimin karşısındayım. Karabağ’da bir başarı sağlandı ama o başarıyı boğmak isteyen bir yapı olduğunu unutmamak lazım.” şeklinde konuştu.

Sinan Oğan, “Türkiye’nin istikrarı sadece Türkiye için değil, Türkiye’nin istikrarı Azerbaycan için, Kazakistan için, Türk dünyası için önemli, Turan için önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Oğan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturacak cumhurbaşkanının sırtında bir HDP, PKK gölgesi asla olmayacak, buna müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir. Güncellemeler için sayfayı lütfen tekrar ziyaret edin.

THY, “Flight Tracker” dijital küresini yolcuların kullanımına sundu

Önceki Haber

Yurt dışı temsilciliklerinde kullanılan oyların tasnifine başlandı

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Gündem