ÇinGündemTürkiye

“Yeni bir Dünya yeni bir Çin ve yeni bir Türkiye inşa ediliyor”

0

Türkiye ile Çin ilişkilerinin tarihsel süreci içinde ilk ve önemli bir adımı olarak tanımlanan törende Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Altunok’un kavramsal olarak ortaya koyduğu ve geliştirdiği Erişim-İletişim-Etkileşim stratejisi iki ülke arasında resmi olarak kabul edildi ve onaylandı.

Çinli yetkililer ile birlikte törende konuşma yapan Bekir Altunok, “Çok değerli dostlarım bu anlamlı toplantıya hoş geldiniz. Sözlerimin başında Türk ve İslam aleminin Ramazan aylarını ve Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Buranın tarihinde ilk kez gerçekleştirilen Ramazan ayı etkinlikleri ve iftarlar konusunda minnetlerimi sunuyorum. Dünya barışına çok önemli katkılar sağlayacağına inandığım bu organizasyonları gerçekleştiren tüm dostlarımızı da kutluyorum, teşekkür ediyorum” dedi.

Günümüzde teknolojilerin hızla geliştiği dünyada artık sınırların bittiğini ifade eden Altunok, “Yeni bir Dünya yeni bir Çin ve yeni bir Türkiye inşa ediliyor. Bu yeni düzenin adı insanlık, huzur, barış, sevgi, saygı, mutluluk ve sağlık olacak. Bu yeni dünyada savaş son bulacak. Kardeşlik olacak. Bizler bunun için çabalayacağız. Bunun için hızlı ve doğru bir iletişim kuracağız. Artık Pekin ile Ankara arasında bir gönül bağı bir yol birliği var. Bunu oluşturmak adına onlarca yüzlerce ortak projeler hazırladık. Daha güçlü bir gelecek, daha sağlıklı bir nesil, daha mutlu huzurlu bir dünya için, biz biriz birlikteyiz” şeklinde konuştu.

Projenin diğer tarafı olan Çin’in temsilcisi Tang Qingguo ise törendeki konuşmasında şunları ifade etti;

“Bugün, Türçin Haber Ajansı ve Oriental First-line Media’nın ikinci yıldönümü kutlamalarını kutlamak için bir araya geldik. Tüm ekip adına, hepinize en içten selamlarımı sunmak istiyorum. Son iki yıldır, “ilk sahneyi yaratmak, en doğruyu sunmak” kavramına bağlı kalarak, kapsamlı ve derinlemesine haber raporları, yenilikçi ve çeşitli medya yöntemleriyle hayatın her kesiminden arkadaşlarımızın desteğini ve güvenini başarıyla kazandık. Bu fırsatlar ve zorluklar çağında, insanların gerçeği görmelerine, gerçeği duymalarına ve gerçeği iletmelerine izin vermenin, amaç ve misyonunun aralıksız peşinde koşmamız olduğuna inanıyoruz. Bugün 2. doğum günümüz, bizi takip eden ve destekleyen tüm dostlarımıza teşekkür etmek için önemli bir gün. Şirketiniz ve desteğiniz sayesinde böylesine rekabetçi bir sektörde ilerlemeye, yenilik yapmaya ve daha iyi haber ürünleri yaratmaya ve hayallerimizi gerçekleştirmeye devam edebiliriz. Türçin Haber Ajansı ve Oriental First-line Media’nın ikinci yıldönümü kutlamaları vesilesiyle, topluma daha profesyonel bir tutum ve yüksek kaliteli hizmetlerle geri ödeme yapmak ve daha iyi haber raporları ve medya ürünleri oluşturmak için daha çok çalışacağız. Aynı zamanda, mükemmel gazetecilik kültürünü ve değerlerini miras almaya devam edeceğiz. Saygın bir haber kuruluşu ve medya kuruluşu olmak için çaba göstereceğiz. Tüm konuklara ve izleyicilere varlıkları ve destekleri için tekrar teşekkür eder ve Türçin Haber Ajansı ve Oriental First-line Media’ya parlak bir gelecek ve daha göz kamaştırıcı bir gelecek dileriz!”

Törende konuşma yapan projenin Çin tarafının lideri Wang Da, “Bugün, bu kutlama vesilesiyle, uluslararası Müslümanların Ramazan Bayramı’na denk geliyor. Bu vesileyle, Ramazan Bayramı’nın uluslararası Müslümanların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın teması barış içinde bir arada yaşamadır ve biz her zaman karşılıklı teşviki ve koordineli gelişmeyi savunduk. Biz bir kader topluluğuyuz ve vatanımıza sahip çıkmalı, çevreyi korumalı ve daha mutlu ve daha iyi bir geleceğin inşasına katkıda bulunmalıyız. Oriental First-line Media ve Türçin Haber Ajansı’nın çalışmalarının amacı, barışçıl kalkınma temasıyla dünya medyası arasında bilgi alışverişi yapmak. İnsanlık için ortak bir geleceğe ve koordineli gelişime sahip bir topluluk kavramını savunun. Savaştan uzak durun. El ele, iş birliğini güçlendirin ve Kuşak ve Yol’un kalkınma stratejisine katkıda bulunun. Oriental First-line Media ve Türçin Haber Ajansı’nın çabalarıyla bugün Pekin ile Ankara arasında yeni bir dostluk bağı kuruldu. Gelecekte, bu bağlantı aracılığıyla, doğudaki birinci sınıf medya ile Türkiye ve Çin’deki haber toplulukları, iki ülkenin kalkınması için daha faydalı olan daha fazla iş birliğini yönlendirmek için daha yakın iş birliği yapacaklardır. Oriental First-line Media ve Türçin Haber Ajansı’nın bu etkinlik aracılığıyla, Ankara ile Pekin arasında iki ülkenin ekonomik kalkınmasına karşılıklı olarak daha fazla fayda sağlayacak ve iki ülke halkına fayda sağlayacak daha derin bir işbirliğini sürdürebileceği umulmaktadır. Bu kutlamaya katılan liderlere, konuklara ve arkadaşlara bir kez daha en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İşbirliğini güçlendirmeyi ve daha fazla arkadaşla ihtiyaç alışverişinde bulunmayı umuyoruz. Teşekkürler.”

Törende sahne alan Çinli sanatçı Xiaofeng Duan ise, Çin Çumhurbaşkanı Şi Cinping’in eşi Peng Liyuan’ın eserleri olan, “Umutlu Tarlalarda”, “Benim Memleketim”, “Kırmızı Dağ Çiçekleri” şarkılarını seslendirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan’da depremzede çocukları kabul etti

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Testler sonrası hemen Yeni Altay tankımızın seri üretimine başlayacağız

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Çin