GündemTürkiye

Beylikdüzü’nde Seçim Coşkusu

0

Seçime sayılı günler kala Beylikdüzü sakinleri yaşam vadisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ağırladı. Binlerce kişinin toplandığı yaşam vadisinde hep bir ağızdan ‘Yaşasın Cumhuriyet’ sloganları atıldı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın açılış konuşması yaptığı mitinge ilgi büyüktü. Başkan Mehmet Murat Çalık, bundan 10 yıl önce 2014 yılında değişimin ve dönüşümün kararının Beylikdüzü’nden verildiğini, 5 yıl önce dönemin Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan devraldıkları bayrağı daha da yukarıya çıkarmak için çalıştıklarını belirtti. Komşusuyla karşı karşıya gelen değil, komşusuyla konuşan, birlikte üreten, birlikte yöneten yeni nesil belediyecilik anlayışını sergilediklerini belirten Başkan Mehmet Murat Çalık, ‘Tüm Türkiye’ye yerel yönetimde sosyal belediyecilik nasıl yapılır, bunu gösteriyoruz. Bu memleketin çocuklarına her şey çok güzel olacak dedirttik. Sayın İmamoğlu Beylikdüzü’ne İstanbul’a çok şey kazandırdı, en önemlisi de Beylikdüzü 16 milyon İstanbulluya Ekrem başkanı kazandırdı’ dedi.
‘Gençlik seninle hızla ilerle’ sloganları eşliğinde konuşmasına devam eden Başkan Mehmet Murat Çalık, ‘Bu ülkenin gençleriyle gurur duyuyoruz, bu ülkenin gençlerinin önünü açmaya devam edeceğiz. 39 ilçede eşit hizmet anlayışını sergileyen kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na Beylikdüzü’ne kattıklarından ve kazandırdıklarından dolayı huzurlarınızda yürekten teşekkür ediyorum. Oy varsa hizmet var demedi. Atatürk’ün yolundan yürüyen Cumhuriyete yakışır adil bir Belediyeciliği İstanbullarla tanıştırdı. İstanbul’un muhafızına en büyük desteği Beylikdüzü’nden vereceğiz. Aklın yolu İmamoğlu diyor, milletin gönlü İmamoğlu diyor’ dedi.

Büyük bir coşku ve sloganlar eşliğinde söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mitingin gerçekleştiği yaşam vadisinin İstanbul’daki büyük değişimin ve bu ülkedeki demokrasi mücadelesinin simgelerinden birisi olduğunu belirterek, ‘Bu vadide Cumhuriyete ve laikliğe, milletin egemenliğine ve demokrasiye sahip çıkmak için buluştuk. İstanbul’un ağacına, çiçeğine, havasına, suyuna, toprağına, denizine sahip çıkmak için buluştuk. Buradan yola çıkarak İstanbul’da 21 yerde yaşam vadisi yeşeriyor. İstanbul’daki zihniyet devriminin adıdır yaşam vadisi. İstanbul, dere yataklarını imara açan, yeşil alanları ranta dönüştürmek için fırsat kollayan anlayıştan çok çekti. İstanbul’un dere yatakları, vadileri ve ormanları İstanbullulara aittir. Başkasının olmadı, olmayacak. İstanbullu hepsini geri alacak’’ dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti; Milli iradeyi gasp etmeye kalkanların 23 Haziran seçimlerinde büyük bir demokrasi şamarı yiyecekleri o gece burada belli olmuştu. Hep birlikte ayağa kalktık. Büyük bir diriliştir bu. O gece Beylikdüzü yaşam vadisinden bütün İstanbul’a dalga dalga bir ses yayıldı.

Yaşasın cumhuriyet sesi. Yaşasın demokrasi. Yaşasın tam bağımsız Türkiye sesi yayıldı. 5 yıl sonra komşunuz, arkadaşınız, kardeşiniz, evladınız, abiniz olarak Ekrem olarak yine karşınızdayım ve yanınızdayım. Bu kadim şehre, dünyanın en güzel şehrine bize Fatih Sultan Mehmet’ten ve Mustafa Kemal Atatürk’ten emanet bu güzel şehre layık olabilmek için çok çalıştım. İstanbul’un rotasını geri çevirmek isteyen bir avuç insana asla izin vermeyeceğiz. Özgürlük, huzur ve mutluluk için tam yol ileri diyeceğiz. İstanbul’da hüküm süren kötü zihniyet devrini 2019 yılında kapattık, şimdi 31 Mart’ta tarihe gömeceğiz.

admin

Çin’de dünyanın en uzun karayolu olan Pekin-Urumçi karayolunun maliyetinin Kuzey Marmara Otoyolu’nun maliyetinin yaklaşık üçte biri olduğu ortaya çıktı

Önceki Haber

Çin Başbakanından yabancı şirketlere ‘engelleri kaldırma’ sözü

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Gündem