DünyaGündem

Putin’den İlk Açıklama: “Bedelini Ödeteceğiz”

0

Moskova’da bulunan Crocus Belediye Binası’ndaki konser salonuna dün gece silahlı bir saldırı düzenlendi. Saldırı, binanın ateşe verilmesiyle eş zamanlı olarak gerçekleşti. Olayın ardından en az 143 kişi hayatını kaybederken, 146 kişi de yaralandı. Rus medyası, saldırganların görüntülerini paylaşarak, terör saldırısının öncesinde ABD ve İngiltere’nin vatandaşlarına yaptığı uyarıları gündeme getirdi. İŞİD terör örgütü, bu korkunç saldırıyı üstlenirken, yetkililer 11 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların dört tanesinin saldırıyı gerçekleştirenler olduğu belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Moskova’yı kana bulayan saldırıya ilişkin ilk açıklamasını yaptı. Putin, 24 Mart’ı ulusal yas günü ilan ederken, saldırganların Ukrayna’ya kaçmaya çalıştığını ve Ukrayna’da onları bekleyenlerin olduğunu belirtti. “Naziler gibi halkımızı ve çocuklarımızı öldürdüler. Tüm sorumluları bulup bunun bedelini ödeteceğiz. Düşman bizi bölemeyecek” diyerek ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Putin, “Rusya bugüne kadar birçok zorlukla karşı karşıya kaldı ama hepsinden daha güçlü çıktı” diye konuşarak, ülke genelinde güvenlik önlemlerinin artırıldığını vurguladı. Rus istihbarat kurumu FSB, Ukrayna sınırı yakınında yakalanan teröristlerin Ukrayna ile bağlantılı olduğunu bildirirken, Kiev yönetimi suçlamaları reddetti.

admin

Moskova’da Konser Salonunda Dehşet

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’e terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Dünya