ÇinDünyaGenelGündem

HEYET YOLA ÇIKTI!

0

Çin’in ekonomik ve teknolojik yükselişinin hız kesmeden devam ettiği bu günlerde, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Proje Genel Koordinatörü Hacı Bekir Altınok ve Beylikdüzü Belediyesi Başkan Danışmanı Rüştü Karabıyık liderliğindeki heyet, bu akşam saatlerinde Çin’e hareket etti.

Yenilikçi bakış açısıyla Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu günden bugüne Beylikdüzü sakinlerinin yüzünü güldüren ve şehir hayatını kolaylaştıran projelere imza atan Başkan Mehmet Murat Çalık, tüm Türkiye’de ilgi uyandıran projelerin startını vermek için yola çıktı. Başkan Mehmet Murat Çalık, seyahat öncesi Türçin Haber Ajansı’na verdiği demeçte; Çin’de imzalanacak protokollerle Beylikdüzü’nde hayata geçirilmesi planlanan projelerin Türkiye’nin 81 iline örnek olacağını belirtti.

Çin’de imzalanacak iş birliği protokolünde, şehir trafiğinin düzenlenmesinden mesleki eğitime, deprem önlemlerinden kapsül evlerin inşasına, yeni teknolojik gelişim adımlarından tarım alanlarının ıslahına, susuz ve dikey tarıma kadar geniş bir yelpazede projeler yer alıyor. Ayrıca, protokolde öne çıkan bir başlık da savunma teknolojilerinin geliştirilmesi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Genel Koordinatör/Hakem Hacı Bekir Altınok ve Çin temsilcisi Qingguo Tang ile finansör Wang Da arasında imzalanması beklenen iyi niyet protokolü, iki ülke arasında ekonomik ve teknolojik kalkınmayı hedefliyor. Başkan Mehmet Murat Çalık, Çin’in Pekin şehrine düzenlenecek ziyaretin Beylikdüzü’nde büyük bir değişim başlatacağını belirtirken, sorunların geçici değil kalıcı çözümlerle kökten çözüleceğinin müjdesini verdi. Heyetin yarın sabah saatlerinde Pekin’de olması bekleniyor.

HABER:Berna ŞAHİN / İSTANBUL

admin

Türçin Haber Ajansı genel yayın yönetmenliğine deneyimli gazeteci Berna Şahin getirildi.

Önceki Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yeni belediyecilik reformu için Çin’de

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Çin