ÇinDünyaGenelGündemKöşe Yazıları

9 şiddetinde depreme dayanıklı konut projesi imzalandı

0

9 şiddetinde depreme dayanıklı konut projesi imzalandı.

Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşümle ilgili Çin’de temaslarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yönetim Kurulu Başkanı Proje Genel Koordinatörü Hacı Bekir Altınok ve proje finansörü Wang da arasında protokol imzalandı. Taraflar arasında yapılan protokolde 6. Nesil, 9. şiddetinde depreme dayanıklı, enerji verimliliği yüksek en son teknik ile dünya standartlarının üstünde konut üretimi yapılması kararlaştırıldı. Yıllık konut üretme kapasitesi 25 bin adet olan yatırımcı devlet firması ile ilk görüşmeler sonrasında ön mutabakat sağlandı.

Örnek proje alanını gezen ve bir dizi incelemelerde bulunan Başkan Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm kapsamında insanların mağdur olmaması için konut çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Başkan Mehmet Murat Çalık, kentsel dönüşüm kapsamında dayanıklı ileri teknoloji kullanılarak inşa edilecek konut yapımının tamamlanması aşamasında geçici konutlara ihtiyaç duyulacağından, bu geçici konutların da en az yapılacak yeni konutlar kadar önemli olduğundan bahsetti. Başkan Mehmet Murat Çalık: ‘’Bu evleri tasarladıktan sonra kentsel dönüşümü yapmayı planladığımız alanların tahliyesinde bu evleri rezerv konut alanları olarak kullanacağız. Kısa sürede yapılıyor olması büyük bir avantaj, kentsel dönüşüm gerçekleşirken insanların kiralık konut derdini ortadan kaldırmış olacağız.

Kentsel dönüşüm gerçekleşirken bu yeni teknolojiyle üretilmiş modüler konutlar yaşam alanlarına dönüşmüş olacak’’ dedi. Yeni yapılacak konutların ise 6. nesil, 9. şiddetinde depreme dayanıklı, enerji verimliliği yüksek en son teknik ile dünya standartlarının üstünde olduğu bilgisini veren Başkan Mehmet Murat Çalık, yıllık konut üretme kapasitesi 25 bin adet olan yatırımcı devlet firması ile ilk görüşmeler sonrasında ön mutabakatın sağlandığını söyledi.

Kendilerine yapılan sunumda geçici konutların yaklaşık 120 bin metrekarelik bir alanda bir ay gibi kısa bir sürede yaşanılabilen bir hale getirildiğinden bahsedildiğini söyleyen Başkan Mehmet Murat Çalık: ‘’Kapasite açısından çok kıymetli bir alana dönüşmüş. Biz tabii bu tasarım projesini kendi ölçeğimizde değerlendireceğiz. Kentsel dönüşüm için düşündüğümüz büyük dönüşüm projesi içerisinde insanların binalarını yıktıktan sonra bu evlere taşıyacağız. Tasarım olarak da gayet iyi. 25/30 metrekare olarak tasarlanmış modüler yaşam kapsülleri, kalıcı konutların inşası bitene kadar sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmamızı sağlayacak’’ dedi.”

HABER:BERNA ŞAHİN\İSTANBUL

 

 

 

admin

Akıllı otopark için imzalar atıldı

Önceki Haber

Başkan Mehmet Murat Çalık, Çin televizyonlarında Ana Haber’de

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Çin