Genel

Başkan Mehmet Murat Çalık, Çin televizyonlarında Ana Haber’de

0

Geçtiğimiz günlerde teknolojik ve finansal temaslarda bulunmak üzere Çin’e hareket eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Çin basınından büyük ilgi gördü.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Bekir Altınok, Çin’de bulunan Daxing hava alanı tabela törenine katıldılar. Gerçekleşen törende Başkan Mehmet Murat Çalık yoğun bir ilgiyle karşılandı. Tören sonrasında Çin’in önde gelen haber kanallarından Phoenix TV’ye demeç veren Başkan Mehmet Murat Çalık, Çin’de hızla yükselen teknolojik gelişmeleri değerlendirdi.

Çin ulusal kanalı Phoenix TV muhabiri tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Başkan Mehmet Murat Çalık, Çin’de her yıl düzenlenen ve gelecek yıl uygulanacak ana politikaların belirlendiği toplantının önemine vurgu yaptı. Muhabirin “Çin’in teknoloji vizyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “Yeni bir dünya düzeni kuruluyor ve dünya artık eskisi gibi olmayacak, bu kesin. Çin’deki ziyaretlerimiz sırasında Çinli üretici şirketlerle görüşmeler gerçekleştirdik. Yaptıkları işe çok aşık bir insan topluluğu gördüm.

Çok çalışkan, azimli ve çalışmaktan yorulmayan bir millet gördüm. Çin toplumunun her gezdiğimiz noktada teknolojiyi çok üst düzeyde kullandıklarını fark ettim. Bugün eğitmen yetiştiren bir okul gezdik, muazzam bir şey yapılmış, bize dünyada tek örneği olduğu ifade edildi.

Çin devletinin her alanda teknolojik gelişime çok ciddi bir yatırım yaptığının farkındayım. Çin devletinin teknoloji konusunda dünyada ilk sırada yer almak gibi bir hedefi olduğunu görüyorum. Bu azim ve çalışkanlıklarıyla bu hedefine ulaşacaklarını düşünüyorum” şeklinde cevap verdi. Başkan Mehmet Murat Çalık’ın kanala yaptığı değerlendirmeler ‘’Ülkenin teknolojik gelişimine dair önemli bir bakış açısı sunmaktadır’’ şeklinde yorumlandı.

HABER:BERNA ŞAHİN\İSTANBUL

 

admin

9 şiddetinde depreme dayanıklı konut projesi imzalandı

Önceki Haber

Hong Kong yeni ulusal güvenlik yasasını oybirliğiyle kabul etti

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Genel