ÇinDünyaGündemTeknoloji

Akıllı otopark için imzalar atıldı

0

Akıllı otopark için imzalar atıldı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık liderliğinde Çin’e hareket eden heyet Pekin’e ulaştı. Çin yetkilisi Qingguo Tang ve heyeti ile gerçekleştirilen toplantı sonucunda akıllı otopark için finans ve teknik destek protokolü imzalandı.

Çin’de şehir hayatının düzeni için büyük öneme sahip akıllı otopark sistemini, başta Beylikdüzü olmak üzere trafiğin yoğun olduğu İstanbul’un bir çok ilçesinde ve yine trafiğin yoğun olduğu diğer şehirlerde hayata geçirileceğinin sözünü veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, otopark çilesinden yaka silken şehir sakinlerinin yüzünü güldürecek akıllı otopark projesinin ilk adımını attı. Başkan Mehmet Murat Çalık ve beraberinde ki heyet akıllı otopark üretim fabrikasını gezdi. Başkan Mehmet Murat Çalık 40 bin metre kare üzerine kurulu olan akıllı otopark üretim tesisinde 1 saat incelemede bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Sonrasında düzenlenen toplantıda tarafların Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Genel Koordinatör/Hakem Hacı Bekir Altınok ve Çin temsilcisi Qingguo Tang’ın olduğu akıllı otopark protokolü imzalandı. Başkan Mehmet Murat Çalık bu proje kapsamında sadece Beylikdüzü değil Türkiye’de faaliyet gösteren 1393 belediye başkanlığı ile 81 ilde 950 ilçede toplam 5 milyon araç kapasiteli akıllı otopark sistemiyle otopark sorununu akılcı hızlı ve güvenli olarak çözmeyi amaçladıklarını belirtti.

HABER:BERNA ŞAHİN\İSTANBUL

admin

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping; yeni kaliteli üretici güçler geliştirilmeli

Önceki Haber

9 şiddetinde depreme dayanıklı konut projesi imzalandı

Sonraki Haber

Şunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Çin